(032) 240-37-98, (032) 260-31-62

Асоціація банків Львівщини

м. Львів, 79000
вул. Січових Стрільців, 11, оф.410
тел.: 240-37-98, 260-31-62
e-mail: asbanklv@gmail.com

2011-07-19

19 липня 2011 – спільне засідання Асоціації банків та Асоціації банкірів Львівщини в форматі «за сніданком». У невимушеній, неформальній атмосфері черговий раз зустрілись банкіри, щоб поділитись новинами, обговорити останні події. Зокрема, висловили стурбованість з приводу ситуації, яка склалась в АУБ …

Нагадаємо, черговий звітно-виборчий XV З'їзд АУБ через відсутність передбаченого Статутом АУБ кворуму не відбувся в силу обставин, незалежних від оргкомітету З'їзду та Виконавчої дирекції АУБ

Рада АУБ 3 лютого 2011 р. ухвалила рішення скликати черговий звітно-виборчий XV З'їзд АУБ 24 червня 2011 р., а також доручила Виконавчій дирекції АУБ створити оргкомітет для організації і проведення З'їзду. Створений оргкомітет та Виконавча дирекція виконали комплекс необхідних заходів, спрямованих на забезпечення проведення З'їзду на належному рівні. В порядку денному З'їзду передбачались звіт АУБ за останні чотири роки та обрання нового керівного складу Асоціації. Зокрема, З'їздом мали бути переобрані Голова Ради АУБ, Президент АУБ, новий склад Ради АУБ, внесено зміни до Статуту АУБ тощо. В результаті проведеної роботи станом на ранок 23 червня 2011 року свою участь в XV З'їзді АУБ підтвердили і проплатили відповідні внески 87 учасників З'їзду АУБ, що становило майже 80% від загальної кількості членів АУБ з правом голосу.

Однак протягом 23 червня в результаті адміністративного тиску на банки несподівано сталася масова письмова відмова раніше заявлених учасників від участі у XV З'їзді АУБ.

В той же час ряд банкірів ініціюють створення Незалежної асоціації банків України (НАБУ) цілями, якої є: захист прав і законних інтересів її членів, представництво інтересів членів асоціації у взаємовідносинах з державними органами та установами і т.д. Виникає питання: для чого створювати нову асоціацію у банківському середовищі, якщо мета, завдання такі ж як в АУБ.

Ще в 2009 році, ціла група установ, серед яких «Райффайзен Банк Аваль», Укрсоцбанк, Укрсиббанк, «ОТП Банк», «ВТБ банк», «Платинум банк», «Ерсте банк» та «Індекс банк», вийшли зі складу Асоціації і створили Форум провідних міжнародних фінансових установ (сьогодні до нього входять близько двох десятків установ). Мотиви ті ж — неефективна діяльність діючих об'єднань у період кризи.