(032) 240-37-98, (032) 260-31-62

Асоціація банків Львівщини

м. Львів, 79000
вул. Січових Стрільців, 11, оф.410
тел.: 240-37-98, 260-31-62
e-mail: asbanklv@gmail.com

2013-10-31

31 жовтня – Всесвітній день заощаджень

Протягом місяця фахівці банківських установ разом з викладачами Львівського інституту Університету банківської справи НБУ реалізовують проект «Пропаганда Ощадливості для школярів та студентів». Мета проекту – ознайомлення учнів шкіл та студентів з ідеями ощадності, роз'яснення основних принципів ведення сімейного бюджету та фінансового обліку, надання інформації про різноманітні фінансові продукти і т.д.

Проект стартував 14 жовтня. У планах організаторів відвідати більше 30 шкіл Львова та Львівської області, а також три ВНЗ – ЛНУ ім.І.Франка, НУ «Львівська політехніка», Університет банківської справи НБУ. Проект передбачає проведення ознайомчих дискусій з молодими людьми, дні відкритих дверей у банках, конкурс дитячого малюнку.

«У сучасному суспільстві споживання дуже важливо змусити молодих людей задуматись над витратами, вмілим оперуванням власними фінансами, знанням своїх прав у стосунках з фінансовими структурами», - пояснює Голова Правління Асоціації банків Львівщини, регіональний директор Львівської обласної дирекції Райффайзен Банк Аваль Сергій Бойко.

Однією з перших шкіл, де побували банкіри – СШ №3. За словами директора школи Світлани Уралової, сам факт візиту банкірів привертає увагу школярів до цієї професії. «Діти краще сприймають те, що говорять сторонні люди, а не вчителі», - зізнається директор. – «Зустрічі з банкірами активізують дітей замислитись над тими проблемами, що озвучуються, зокрема над темою грошей у житті людей».

Репортаж телеканалу ЗІК

Проект «Пропаганда Ощадливості для школярів та студентів» проходить як один з спільних заходів Асоціації банків Львівщини та Львівського інституту УБС НБУ в рамках державної програми підвищення рівня фінансової грамотності населення України.

Довідково:

Історія розвитку Всесвітнього дня заощаджень розпочалась в Мілані, коли в жовтні 1924 року представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший інтернаціональний спеціалізований конгрес. 31 жовтня 1924 року проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував «в пам'ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний день заощаджень».

На сьогодні Національний банк України, Незалежна асоціація банків України (НАБУ), німецький банк розвитку "KfW" та Міністерство фінансів Німеччини підтримують ініціативу запровадження Всесвітнього дня заощаджень в Україні. Така ініціатива слугуватиме розвитку фінансової грамотності українського населення, а також підвищенню рівня довіри до банківської системи.